Грандіозний розпродаж товарів.  Знижки діятимуть до 10.04.2025 р.  до каталогу 
×

Натуральні шампуні ручної роботи


Мити чи не мити волосся натуральним милом з нуля та шампунями ручної роботи?

Тут кожен для себе сам вирішує, що краще - промислові шампуні з різними не дуже корисними добавками або натуральне мило з нуля, зроблене власними руками.
Особливою відмінністю шампуневого мила є підбір олій та добавок для нього, а технологія та набір інгредієнтів залишається стандартним як і за будь-якого виготовлення мила з нуля – масла, луг, рідина та корисні добавки.

Якими ж повинні бути олії для шампуневого мила?

До них висувається ряд вимог - вони повинні давати підвищену освіту піни, не сушити шкіру голови, не залишати плівки на волоссі, але, при цьому, надавати вплив.
Нижче буде наведено список олій з описом для якого волосся підходить те чи інше масло і яке впливає, а також відзначені масла, які не варто використовувати в шампуневому милі з нуля.

Обов'язковим компонентом у шампуневому милі є лимонна кислота – у процесі реакції з лугом утворюються цитрати, що надають милу кондиціонування.
Завдяки цьому можна обійтися без додаткового використання кондиціонера, оскільки волосся і так добре розчісуватиметься.
Якщо в рецепті шампуневого мила добре підібрані масла, то при регулярному використанні волосся стане сильнішим і густішим, а так само м'яким і блискучим.
Завдяки компонентам, що доглядають, зменшиться випадання волосся. Якщо зробити лікувальне шампуневе мило, то можна позбавитися лупи і зміцнити волосся.
До речі, волосся буде довше залишатися чистим і мити його треба буде рідше, ніж при використанні промислових шампунів.



Олії в шампуневому милі

• авокадо – живить, надає шовковистості; добре підходить для фарбованого волосся; Хороший компонент для дитячого шампуню. При великому відсотку введення може давати наліт на волоссі.

•абрикосових кісточок - добре підходить для шампуневого мила, для сухої та чутливої ​​шкіри голови.

Бабассу - відмінне масло для шампуневого мила, має очищувальні властивості, як і кокосове масло, але діє більш м'яко і має більш багатий склад.

•виноградних кісточок – підійде як для жирного, так і для сухого волосся; регулює саловиділення, тонізує волосяні цибулини; захищає від ламкості та відновлює структуру волосся, зволожує; чудовий варіант для пережиру.

• гірчичне – добре підходить для цього типу мила, надає стимулюючий вплив на ріст волосся, перешкоджає їх випаданню.

•волоського горіха – використовується для зміцнення волосся.

•жожоба – чудово підходить для волосся будь-якого типу; допоможе впоратися з сухістю шкіри голови та випаданням волосся; ідеальний для використання у пережир. Може залишати наліт.

• зародків пшениці – надає омолоджуючий і зміцнюючий вплив на волосся, запобігає ламкості та активізує їх зростання; чудова олія для пережиру.

•какао - у невеликих кількостях можливо, але, все ж таки, не найкращий варіант для шампуневого мила - може залишати наліт і відчуття, що волосся не промите

•касторове – чудово підходяще і часто використовується в шампуневому милі масло; відповідає за рясну піну; впливає на запобігання появі лупи, зволожує, роблячи волосся блискучим; надає лікувальну дію на пошкоджене волосся; добре змивається.

•кокосове – одна з найчастіше використовуваних олій у цьому виді мила; надає твердості, відповідає за гарне піноутворення та очищення; сприяє відновленню волосся і підживлює його; додають до 15-30%.

•конопляне - чудова олія для шампуневого мила, підходить для сухої та чутливої ​​шкіри голови, пом'якшує. Рекомендоване введення - до 15%

• кукурудзяне – можливе використання для будь-якого типу волосся; вітамінізує, надає доглянутий вигляд неживому волоссю, наділяючи його м'якістю і легкістю, зробить волосся об'ємним, пухнастим.

•кунжутне – підійде для будь-якого типу волосся; надає лікувальну дію на шкіру голови; надає об'єм і блиск волоссю, робить його м'яким.

•макадамії – надає пом'якшувальну дію на волосся, насичує вітамінами; перешкоджає ранній появі сивини у волоссі; добре підходить для волосся, пересушеного фарбуванням та хімічною завивкою.

•мигдальне – зміцнює волосся, стимулює його зростання, живить; більше підходить для жирного волосся.

•нім (маргоза) – використовується для лікувального шампуневого мила, допомагає впоратися із свербінням та лупою.

• оливкова - рекомендується використовувати в шампуневому милі тільки в малих кількостях або відмовитися від нього, так як це масло може робити волосся жирним.

•пальмове – краще не використовувати у шампуневому милі – обтяжує волосся, залишає наліт.

• пальмоядрове – очищувальні властивості, дає хорошу піну, але може утворювати на волоссі наліт.

• соняшникова – має у своєму складі велику кількість вітаміну E; надає блиску та гладкості волоссю; добре змивається, не обтяжує волосся; добре підходить для жирного волосся; в цілому добре підходить для шампуневого мила і має мінус тільки в невеликому терміні зберігання (може досить швидко гіркнути)

•примули вечірньої – хороші кондиціонують та поживні властивості; добре підходить для пережиру.

•реп'яхове (сафлорове) – добре підходить для тонкого та схильного до жирності волосся; сприяє зміцненню коренів волосся та відновленню їх структури; особливо добре використовувати при випаданні волосся; добре змивається.

•рисове – впливає на активацію росту волосся.

• соєве - можна використовувати при будь-якому типі волосся; пом'якшує волосся та шкіру голови.

•ши (карите) – надає захисну дію, природний УФ-фільтр; може жирнити волосся, додається у невеликій кількості.



Пережир у шампуневому милі

Що стосується того, яке саме масло класти в пережир, то необхідно робити вибір з урахуванням особливостей типу волосся (правда, при холодному способі виготовлення мила навряд чи це вдасться зробити, навіть якщо додавати пережир перед розкладкою у форми). Крім цього, необхідно визначитися і з тим, у яких кількостях цю олію додавати і тут теж необхідно спиратися на тип волосся.

Зазвичай пережир рекомендується:
для жирного волосся – 1-2%,
для нормального – 3-4% 
для сухого – 5-6%.
Втім, поділ це досить умовне, а сприйняття індивідуальне, тому вибрати який пережир у шампуневому милі потрібен саме Вам вийде лише методом проб.
Для когось за наявності сухого волосся і 3% пережиру багато, а для когось при нормальному волоссі 8% саме те.


Рідини в шампуневому милі

Найчастіше в шампуневому милі воду замінюють відварами трав та алкоголем.

Трав'яні відвари робляться з трав, підібраних за типом волосся і власним уподобанням.

Що стосується алкоголю, то найчастіше використовують пиво та коньяк. У шампуневому милі важливий не градус алкоголю, саме склад алкогольного продукту, тому немає сенсу замінювати воду в рецепті на спирт чи горілку.

При використанні алкоголю замість води рекомендується вибирати гарячий спосіб приготування мила у зв'язку з певними особливостями.

Використання пива в шампуневому милі надає волоссю блиску та об'єму, а коньяк використовується переважно для жирної шкіри голови, оскільки зменшує виділення шкірного сала.

Луг у шампуневому милі

Який вибрати луг для такого мила залежить тільки від особистих симпатій.

Можна приготувати на KOH і NaOH.

Якщо вибрати гідроксид калію (KOH), то мило вийде ближче за консистенцією до звичного промислового шампуню.

Якщо вибрати гідроксид натрію (NaOH), то вийде твердий шампунь.
Втім, за бажання на натрієвої лугу можна приготувати рідке мило.
Для цього необхідно збільшити кількість рідини в рецепті і бажано повністю відмовитися від твердих масел, замінивши їх рідкими.



Корисні добавки в шампуневому милі

Шовк (кокони шовкопряда, топс, шовкова нитка) – протеїни шовку, кератину доглядатимуть шкіру голови і волосся. Додається в лужний розчин. 

Сіль - використовується для зміцнення волосся, а так само виступає як консервант.

Мед, прополіс - збагатить мило своїми корисними властивостями. Додавати перед розкладкою у форми.

Дьоготь – використовується в лікувальному милі. Добре поєднується з олією ним (маргози), своїм різким ароматом перебиває його цибульно-часниковий запах. Вносити до мила перед закладкою у форму. До 7%

Ефірні олії – вибираються за типом волосся та бажаним результатом; ароматизують. ЕМ додаються в мильну масу перед розкладкою у форми. До 2%

Рекомендації щодо використання шампуневого мила

Далеко не завжди шкіра голови і волосся з першого миття сприймають мило, але поступово звикають.
При використанні мила волосся треба ретельно змочити, намилити до утворення густої піни, помасажувати та добре промити.

Після мила слід промивати волосся довше, ніж після промислового шампуню.
Якщо після миття волосся жорстке і неслухняне, то його треба обполіскувати водою з винним або яблучним оцтом, лимонним соком.
Найчастіше це необхідно для волосся, пересушеного фарбуванням, а для незабарвленого волосся така процедура потрібна вкрай рідко.

При відповідному наборі масел і добавок у шампуневому милі Ваше волосся дуже швидко звикне до нього і Ви вже не захочете повертатися до промислових шампунів!



Дата: 26.12.2024 Переглядів: 86 Коментарі: 0

Коментарі

Написати коментар

Рекомендовані товари

Схожі статті




































 

Модули для OpencartМодули для Opencart