Грандіозний розпродаж товарів.  Знижки діятимуть до 10.04.2025 р.  до каталогу 
×

Можливі помилки в миловарінні з нуля

Отримуючи свій перший досвід миловаріння, ми можемо зіткнутися з тим, що в нас щось йде не так, як ми планували.
Ось деякі помилки, причини їх виникнення та способи їх вирішення.


1. Білий наліт на милі

Більшість миловарів стикається з білим нальотом, який з'являється на милі після того, як воно твердне. Як правило, такий наліт утворюється на милі, звареному холодним способом. присутнім у повітрі. У милі з нерівною поверхнею цей наліт зовсім не заважає. і не особливо помітний, але якщо у вас були візерунки (свірли) на милі, то присутність нальоту буде прикрою. Наліт може так само утворитися і всередині мила. 40 ° С і не довели мильну масу до хорошого густого сліду. Як уникнути появи нальоту?

Перший спосіб.

Щоб наліт не з'явився, збризкайте поверхню мила спиртом і відразу ж щільно накрийте форму з милом харчовою плівкою або поліетиленовим пакетом, щоб не потрапляло повітря.

Другий спосіб.

Змішуйте олії з лугом при температурі не менше 40 ° С!
Так само можна зменшити кількість води в рецепті на 10% (цей спосіб хороший лише в тому випадку, якщо у вашому рецепті основний відсоток складають рідкі олії, тому що зменшення відсотка води в рецепті з твердими оліями призведе до миттєвого схоплювання мильної маси).

Третій метод.

Якщо ви не доводите до товстого сліду, як при свердлах, то включіть у ваш рецепт до 5% розтопленого бджолиного воску.
Це допоможе зменшити содовий попіл.

Як прибрати наліт, якщо він таки з'явився?

Якщо вам не вдалося уникнути поверхневого нальоту, то його можна зрізати ножем, або просто змити за допомогою губки та води. то можна прибрати наліт за допомогою пари. Просто потримайте ваш паровий прилад над милом півхвилини на відстані 10-15 див.


2. Мило кришиться

Цьому може бути кілька причин.

Перша причина: мило пересохло
Якщо ви варили мило гарячим способом на водяній бані та при
викладанні у форму, мило замість густої маси перетворилося на мильні пластівці, очевидно, ви занадто багато і довго заважали мильну масу, поки вона варилася, і вода випарувалася.

Мило можна виправити, переплавивши його і додавши трохи води в мильні пластівці, або можна використовувати мильні пластівці/стружку для прання білизни.

Друга причина: у складі багато твердих олій

Мило може кришитися і ламатися при нарізці. Якщо мило зроблено в основному з твердих масел (масло какао, кокосове або пальмове, наприклад), воно дуже швидко твердне і різати його потрібно відразу ж, як воно затверділо і поки воно залишається теплим.
Спробуйте різати мило гарячим ножем.

Третя причина:
у милі є сіль

Якщо ви робили соляне мило, то воно може так само кришитися при нарізанні. Постарайтеся його нарізати, поки воно ще тепле. силіконові форми).

Четверта причина: у милі занадто багато лугу

Протестуйте мило індикаторними смужками. Якщо показник лугу зашкалює (10 або більше), то мило придатне для прання білизни (у рукавичках).
Пам'ятайте/не записали скільки лугу ви поклали; луги, то спробуйте «підігнати» кількість масел, що не вистачає, під «зайву» луг)


3. Мило стає маслянистим (виступають крапельки олій)

Цьому може бути кілька причин.

Перша причина: багато пережиру, багато ефірних олій

Якщо ви поклали 10% і більше пережиру і перелили ефірних олій (більше 20 крапель на 500 г мила), то на готовому порізаному милі можуть виступити крапельки олій. ).

Друга причина: мило не пройшло процес «омилення» до кінця

Можливо, мило просто ще не пройшло стадію гелю (наприклад, ви робили свердли та відразу ж охолодили мильну масу).

Третя причина: недостатньо лугу

Якщо мило залишається «жирним» і погано милиться, можливо, ви помилилися у розрахунках і поклали надто мало лугу. Якщо на милі масляний шар, спробуйте злити це масло в окрему ємність і зважити його. Перевірте мило на луг спеціальними індикаторними смужками pH. Нормальний діапазон для мила від 8-10. Якщо у вас немає спеціальних смужок, просто промийте руки вашим милом. Якщо у мила pH – 10 або нижче, і мило нормально милиться (після того, як воно мінімум два тижні вилежалося) і не доставляє вашій шкірі неприємних відчуттів, то можна продовжувати користуватися ним.

Також зважте весь мильний шматок. Якщо загальна вага зайвої олії плюс мила не дорівнює, а перевищує попередньо розраховану вами вагу мила по калькулятору, значить, не вистачає лугу (гідрооксиду натрію). Зустрічається і неякісний луг. Можна спробувати розтопити таке мило і на око додати ще рідини та олій.


4. У милі  білі точки

Перша причина: кристали лугу не повністю розчинилися

Побачивши будь-які білі вкраплення і крапки в милі, слід спочатку протестувати ці зони індикаторними смужками! Якщо це луг, доведеться викинути мило. На майбутнє, коли виливаєте лужний розчин в олії, полийте розчин через сито, таким чином, всі кристали, що не розчинилися, залишаться на ситі.

Друга причина:
у милі формуються білі грудочки після додавання ефірних олій

Деякі ефірні олії сприяють формуванню маленьких грудочок у милі, що нагадують рис. Щоб уникнути їх появи, не капайте ефірні олії безпосередньо в мильну масу. Змішайте ефірні олії з підігрітим пережиром і влийте разом у мильну масу (після настання сліду). Якщо ж грудочки сформувалися, їх можна спробувати розбити за допомогою блендера.


5. Мило погано пахне

Перша причина: ви робили мило на молоці

Мило, зроблене на молоці, а також з додаванням кави, може погано пахнути спочатку. Дайте йому вилежати, запах піде.

Друга причина:
мило згіркло

Можливо, ви використовували прострочені олії, або олії не правильно зберігалися і прогоркли до терміну. На жаль, мило залишається лише викинути.


6. Мило загусає на очах

Трапляється таке, що мило починає різко густіти на очах, так швидко, що ви не встигаєте зробити свердли і навіть засунути його у форму.

Перша причина: великий відсоток твердих масел/батерів

Якщо ви вже все змішали і ввели пережир, ефірні олії та барвники, то постарайтеся якнайшвидше запхати мило у форму. Якщо вже готове мило вас не влаштовує, його можна переплавити. На майбутнє спробуйте вводити більше води до складу мила - не менше 38%. Відсоткове співвідношення води до лугу можна збільшити від 2:1 до 3:1 (тобто води втричі більше лугу). Так само змішуйте ваші олії та лужний розчин при нижчій температурі (40° С, не вище), це повинно уповільнити процес омилення.

Друга причина: деякі ефірні олії прискорюють наступ сліду

Деякі ефірні олії прискорюють процес омилення, наприклад, ефірні олії з квітковими запахами (бузок, лілія чи гарденія). Ефірні олії з пряним запахом спецій, такі як гвоздика або кориця можуть прискорити настання густого сліду і процесу омилення.

Також, якщо до складу вашого мила входить алкоголь, наприклад вино чи пиво, будьте готові до того, що мильна маса почне швидко «схоплюватись».

Не капайте ефірні олії безпосередньо в мильну масу, розведіть їх у підігрітій базовій олії або пережирі. Додайте масляну суміш за легкого «тонкого» сліду.

Мильну масу можна спробувати розріджувати, додавши до неї такі компоненти: цукор, сорбіт, мед або просто воду.Спосіб розрідження мильної маси, як правило, використовується миловарами при варінні мила гарячим способом, для того, щоб створити свердли, запхати мило у форму. Можна також спробувати ввести який-небудь з компонентів, що розріджують, в мило, зварене холодним способом. Мильна маса має стати зручнішою для введення барвника, створення свердлів.

7. Мило не вилазить із форми

Якщо ви робили мило у пластиковій формі, то засуньте форму з милом у морозилку хвилин на 15, потім вийміть та потримайте дно форми під струменем дуже гарячої води. Форма розшириться, і мило випаде назовні.

Використовуйте силіконові форми для мила з нуля або дерев'яні розбірні. Якщо не прокладати дерев'яну форму пергаментом, воно прилипає до стінок і його доводиться «вирізати» з форми, зрізати зі стінок.


8. У милі круглі дірочки

Це можуть бути просто бульбашки повітря, але якщо в них зібралася якась рідина, перевірте її індикаторними смужками, т.к. це може бути лужний розчин, а може й безпечна олія. Якщо смужки показують дуже високе значення pH, це луг. Розтопіть ваше мило і добре все перемішайте. Якщо значення pH низьке (нижче 8-9, скажімо), це може бути масло або ефірне масло, що означає, що або ви не дуже добре втрутили пережир, або переклали масел. Якщо мило при цьому нормально милиться, вилежавши достатній термін до дозрівання, ці дірочки з маслом не завадять вам користуватися милом. Мило вийшло м'яке, його неможливо порізати

Можливо, мило ще не дозріло. Якщо ви робили мило з високим вмістом рідких олій, йому потрібно більше часу на застигання.

Також можливо, що ваше мило ще не пройшло фазу гелю. Залишіть його дозрівати на кілька тижнів.

Якщо ви робили мило в розбірній дерев'яній формі, допоможе зняти бортики. Відкриті частини мила затвердіють на повітрі швидше, ніж якщо мило залишатиметься повністю закритим у формі.


9. Мило вийшло м'яке, його неможливо порізати


Можливо, мило ще не дозріло. Якщо ви робили мило з високим вмістом рідких олій, йому потрібно більше часу на застигання.

Також можливо, що ваше мило ще не пройшло фазу гелю. Залишіть його дозрівати на кілька тижнів.

Якщо ви робили мило в розбірній дерев'яній формі, допоможе зняти бортики. Відкриті частини мила затвердіють на повітрі швидше, ніж якщо мило залишатиметься повністю закритим у формі.


10. Мило не входить у слід, залишається рідким.


Таке можливо, якщо ви використовували переважно рідкі олії. Продовжуйте збивати суміш міксером з невеликими перервами (щоб міксер не перегрівся).



 

Дата: 27.12.2024 Переглядів: 141 Коментарі: 2

Коментарі

Написати коментар

Рекомендовані товари

Схожі статті




































 

Модули для OpencartМодули для Opencart